31 finał WOŚP w bibliotece

Za nami emocje 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, jak co roku, nasza Biblioteka wzięła udział w tym wielkim wydarzeniu. Już od początku stycznia mieliśmy wystawioną stacjonarną puszkę WOŚP.

W sobotę, 28 stycznia, zaprosiliśmy naszych czytelników do biblioteki. Można tu było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy, który zaprezentował nam pan Stanisław Figielski (pracownik zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Olsztynku). Oprócz tego na pielęgniarskim stanowisku pani Ewy Mączka można było zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru. Ważnym punktem programu było wręczenie nagród naszym najlepszym czytelnikom, zarówno tym młodszym, jak i starszym.

Najlepsi wśród dzieci byli: Zuzanna Mackiewicz, Blanka Kluskiewicz i Jan Maraszek. Przyznaliśmy jeszcze wyróżnienie oraz wręczyliśmy nagrodę rodzinną Barbarze Dudkiewicz i jej dwóm braciom, którzy wspólnie odwiedzają i wypożyczają książki w naszej bibliotece.

Wśród najlepszych czytelników w Wypożyczalni dla Dorosłych znalazły się: Elżbieta Kaczmarska, Alina Zapadka i Elżbieta Grabowska.

Wszystkich uczestników spotkania zaprosiliśmy na kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek. Wypieki były dziełem pracowników biblioteki.

O godzinie 16:00 odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim – podróżnikiem, który już po raz drugi zawitał w nasze progi. Tym razem Pan Ryszard opowiedział zgromadzonym o Meksyku. Informacje uzupełnił przepiękną galerią zdjęć przybliżając nam jakże kolorową historię i kulturę Meksyku. Można było również kupić sobie pamiątkę przywiezioną z kraju Ameryki Łacińskiej.

W niedzielę Biblioteka wzięła także udział w wielkim finale WOŚP. Na naszym stoisku można było znaleźć dla siebie odpowiednią lekturę wśród uwolnionej książki, dostać wspaniałego pluszaka czy zwierzaka zrobionego z balonów.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom i uczestnikom naszej WOŚP-owej akcji. Dzięki Waszym WIELKIM SERCOM udało nam się zebrać wspólnie 1 801,92 zł.