logo_main

Katalog biblioteki

Znajdź lub zarezerwuj książkę w katalogu online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku.

Elektroniczny katalog zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku prowadzony jest w systemie MAK+, którego integralną częścią jest ogólnopolska wyszukiwarka książek w Bibliotekach, dostępna pod adresem www.szukamksiążki.pl.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na swoje konto można rezerwować i zamawiać zbiory zdalnie. Po zamówione zbiory należy zgłosić się do biblioteki po otrzymaniu e-maila z informacją o akceptacji zamówienia.

Zalogowani użytkownicy mogą sprawdzić status interesującej ich książki (czy jest dostępna, czy w wypożyczeniu), terminy zwrotów, rezerwacje oraz historię wypożyczeń. 

Legimi

Wypożyczaj i czytaj ebooki bez limitu. Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 70000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku.

Biblioteka udostępniania swoim czytelnikom możliwości bezpłatnego wypożyczania ebooków dostępnych w serwisie Legimi.

W Legimi można stworzyć własną e-półkę z książkami dostępnymi 24 godziny na dobę, online i offline z każdego miejsca i na wybranych przez siebie dwóch urządzeniach jednocześnie (laptopie, tablecie, smartfonie czy na jednym z dedykowanych czytników e-booków).

Każdy posiadacz karty bibliotecznej MBP w Olsztynku może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do e-booków znajdujących się w ofercie serwisu Legimi. W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki. Nowy użytkownik Legimi musi się zarejestrować, a następnie aktywować otrzymany bezpłatnie w bibliotece kod na stronie http://www.legimi.pl/wbp_olsztyn.

Kody mają ważność 1 miesiąca od momentu aktywowania. W tym czasie każdy czytelnik może pobrać w aplikacji Legimi dowolną liczbę e-książek.

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku, bibliotekarze pomogą przy rejestracji, logowaniu i pobieraniu e-książek w aplikacji Legimi.

Empik Go

Empik Go to dostęp do 31 000 ebooków oraz 25 000 audiobooków i podcastów na urządzeniu mobilnym.

Biblioteka udostępniania swoim czytelnikom możliwości bezpłatnego wypożyczania ebooków dostępnych w serwisie Empik Go.

W Empik Go można stworzyć własną e-półkę z książkami dostępnymi 24 godziny na dobę, online i offline z każdego miejsca i na wybranych przez siebie dwóch urządzeniach jednocześnie (laptopie, tablecie, smartfonie czy na jednym z dedykowanych czytników e-booków).

Każdy posiadacz karty bibliotecznej MBP w Olsztynku może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do e-booków znajdujących się w ofercie serwisu Empik Go. W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki. Nowy użytkownik Empik Go musi się zarejestrować, a następnie aktywować otrzymany bezpłatnie w bibliotece kod na stronie https://www.empik.com/go/biblioteki/kod.

Kody mają ważność 1 miesiąca od momentu aktywowania. W tym czasie każdy czytelnik może pobrać w aplikacji Empik Go dowolną liczbę e-książek.

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku, bibliotekarze pomogą przy rejestracji, logowaniu i pobieraniu e-książek w aplikacji Empik Go.

Academika

Największa cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Academica zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Oferuje dostęp do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Umożliwia  dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

W Academice udostępniane są dwie kategorie zbiorów:

1. Zbiory z domeny publicznej oraz te, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone Bibliotece Narodowej.  Publikacje te, oznaczone zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń (www.academica.edu.pl). Część dokumentów można pobrać na dysk w formacie PDF. Wszystkie publikacje udostępnione w domenie publicznej i na podstawie licencji można także wyświetlić w Cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA (www.polona.pl), gdzie udostępniane są zazwyczaj w kilku różnych formatach – zawsze z możliwością pobierania.

2. Zbiory chronione prawem autorskim. Można korzystać z nich jedynie za pośrednictwem terminali Academiki, znajdujących się na terenie instytucji, które przyłączyły się do systemu.

W celu uzyskania dostępu do zbiorów chronionych prawem autorskim należy udać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku i założyć konto w systemie. Ze zbiorów chronionych prawem autorskim można korzystać wyłącznie na terminalach instytucji, w której dokonało się rejestracji.

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem oraz do korzystania z Academiki.

Terminal dostępny jest w czytelni olsztyneckiej biblioteki (I piętro, ul. Ratusz 1, 11-015 Olsztynek).

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content