32 Finał WOŚP w Bibliotece

Tegoroczny cel akcji to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Nasza biblioteka tradycyjnie organizuje imprezę dzień przed olsztyneckim finałem.

Wydarzenie pn. RATUJ Z SERCEM W BIBLIOTECE odbędzie się 27 stycznia (sobota) w bibliotece. Rozpoczynamy o godz. 14.00 w oddziale dla dzieci RODZINNYMI WARSZTATMI. Liczba miejsc jest ograniczona więc prosimy o wcześniejsze zapisy (tel. 89 519 27 12).

Następnie o godz. 15.00 w wypożyczalni dla dorosłych odbędzie się POKAZ PIERWSZEJ POMOCY. Wiedzy i praktyki w tym zakresie nigdy za dużo! W tajniki pierwszej pomocy wprowadzi nas Stanisław Figielski. W międzyczasie nagrodzimy najlepszych czytelników 2023 r.

W kolejnym punkcie programu pn. „TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE”  o wszystkim co powinniśmy wiedzieć w temacie krwiodawstwa opowie Piotr Ogonowski Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Elgnówku.

Na zakończenie zaprosimy wszystkich do wspólnego śpiewania z zespołem SWOJSKA NUTKA

Podczas wydarzenia będzie można wykonać pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Odbędzie się również kiermasz słodkości.

Serdecznie zachęcamy do udziału i wsparcia akcji. Przy okazji przypominamy, że w bibliotece dostępna jest stacjonarna puszka WOŚP. Sztab w Olsztynku tradycyjnie działa przy Miejskim Domu Kultury.