Noc z Andersenem w Bibliotece

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem, w którym biorą udział biblioteki z Polski, Czech i Słowacji, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci. Nasza biblioteka po raz kolejny włączyła się do akcji i  świętowała baśniowe urodziny duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena.

W imprezie wzięło udział dwadzieścioro czytelników w wieku od 9 do 13 lat. Celem wydarzenia było rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania.  Baśniowa noc to świetna okazja do przypomnienia najpiękniejszych utworów  pisarza. Nie zabrakło również wielu wspólnych zabaw, konkursów i zagadek.  Dla pokrzepienia ciała zorganizowaliśmy nocne podjadanie i uczestnicy posilili się pizzą.

Największą frajdą było oczywiście samo nocowanie wśród książek pomiędzy bibliotecznymi regałami. Mamy nadzieję, że dla dzieci była to niezapomniana impreza urodzinowa, którą mile będą wspominać.