Spotkanie z psem terapeutą

11 maja gościliśmy w naszej bibliotece psa „terapeutę” o imieniu Koko wraz ze swoją właścicielką Panią Emilią Łojewską. Koko jest psem, który pracuje z dziećmi i osobami starszymi. Zajęcia odbyły się w naszej bibliotece i miały za zadanie nauczyć dzieci bezpiecznego kontaktu z psem. W jaki sposób podchodzić do pupila, odpowiednio go głaskać i przytulać. Pani Emilia miała przygotowane smakołyki, którymi dzieci karmiły sunię. Nie zabrakło również zabawy. Odważne maluchy przechodził na czworaka pod Koko, oglądały piękne białe zęby czworonoga i kładły smakołyki dla suni na własnym brzuszku.

Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dogoterapia, czyli terapia z psem doskonale sprawdza się u dzieci. Spotkanie ze zwierzakiem wywołuje i kształtuje pozytywne emocje. Koko to przepiękna i mądra sunia z doświadczeniem. „Koko ma w genach cierpliwość, spokój i opanowanie, ponieważ jest to pies terapeuta od czterech pokoleń” – tak przedstawiła sunię Pani Emilia.

Dziękujemy serdecznie za terapeutyczno-edukacyjne zajęcia i bezcenne rady, ale przede wszystkim za frajdę obcowania z tak miłym pupilem. MBP i nasi czytelnicy trzymają kciuki za Koko, która w tym tygodniu jedzie na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. Życzymy nieustających sukcesów!