Bibliospacer

W ramach trwania akcji Tygodnia bibliotek, zaprosiliśmy klasę VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku na bibliospacer.

Najpierw udaliśmy się na boiska w parku miejskim, gdzie dzieci podzielone na dwie drużyny miały do wykonania różne zadania i sprawności. Trzeba było rozwiązać krzyżówki, szukając odpowiedzi zarówno w otaczającej nas przyrodzie jak i książkach, które mieliśmy przy sobie. Były też zawody, między innymi w kręceniu kołem hula hop, czy rzucaniem do celu. Obie drużyny wykazały się dużą sprawnością i wiedzą kończąc rywalizację z tą sama ilością punktów.

Kolejnym etapem naszego spaceru było ognisko i pieczenie kiełbasek w miejscowości Sudwa. Oprócz jedzenia były również tańce (belgijka) oraz wspólne rozwiązywanie bibliokrzyżówki, którą specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy. Po raz kolejny uczniowie udowodnili nam, że nieobce są im biblioteczne tematy.

Posileni udaliśmy się w drogę powrotną, wśród pięknych rzepakowych pól i wspaniałych majowych widoków naszych olsztyneckich krajobrazów.

Była to super inicjatywa. Pogoda oraz widoki zachwycały. Pomimo kilometrów jakie pokonaliśmy podczas naszego bibliotecznego spaceru, wszyscy wrócili wypoczęci i zadowoleni.