Wspomnienia z Torunia

Dnia 08.07.2022r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Torunia, w której udział wzięło 30 pań z naszego uniwersytetu. Wyjazd do Torunia zrealizowany został w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Olsztynek.

Toruń to urokliwe miasto nad Wisłą, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych, akademickich w kraju i rodzinne miasto Mikołaja Kopernika. Starówka z zabytkami i unikalną architekturą została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na początku wycieczki ruszyliśmy na warsztaty do Żywego Muzeum Piernika, gdzie zgodnie z tradycyjną recepturą pod okiem Mistrza Piernikarskiego samodzielnie lepiliśmy i wypiekaliśmy pierniki.

Następnie z udziałem przewodnika turystycznego przyszedł czas na zwiedzanie Starego Miasta, w tym: Katedry sw. Janów, Ratusza i Dworu Artusa, Domu Mikołaja Kopernika, ruin Zamku Krzyżackiego, Ratusza Staromiejskiego, a także Krzywej Wieży. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.

Potem udaliśmy się do Teatru Muzycznego na sztukę pt.” Morderstwo dla dwojga”. Musical ten to doskonała mieszanka muzyki, chaosu i kryminalnej zagadki z udziałem dwóch wyjątkowych aktorów.

Pobyt w Toruniu i wiedza nabyta podczas zwiedzania, a także zapach pierników na długo pozostanie w pamięci uczestników tej wycieczki.