Magia Peru w Bibliotece

W ramach tegorocznej akcji NOC BIBLIOTEK zorganizowaliśmy w naszej bibliotece spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Sobolewskim, który zabrał nas w podróż po urokliwym Peru.

Spotkanie pn. Magia Peru odbyło się pod patronatem Ambasady Peru i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pan Ryszard opowiedział nam najpierw o sobie, swojej pasji do podróżowania i fotografowania, a następnie o 6 wyprawach do Peru.

Peru – feeria kolorów, bogactwo kultury i magia przyrody. Podróżnik przedstawił środowisko przyrodnicze, religię, kulturę, tradycje oraz kuchnię tego kraju. Ogromne wrażenie zrobiły również piękne zdjęcia i filmiki w prezentacji. Całość uzupełniał Pan Ryszard ciekawostkami i nowinkami dotyczącymi poszczególnych slajdów.

Duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania wzbudziły przywiezione przez podróżnika rekwizyty i pamiątki, które można było kupić.