Urodziny Pluszowego Misia w Bibliotece

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, pomagają zasypiać.

24 listopada nasi najmłodsi czytelnicy świętowali Urodziny Pluszowego Misia.  Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji własnych maskotek i dekoracji sali na urodziny.  Następnie dzieci zaproszone zostały na edukacyjny teatrzyk kamishibai. Dowiedzieliśmy się, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ogłoszony został 25 listopada 2002 roku, to historia powstania pluszowej zabawki jest znacznie dłuższa i może mieć wiele wspólnego z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodore’em Roosevelt’em!

Jak to na prawdziwej imprezie urodzinowej maluchy między innymi przytulały misia najmocniej jak potrafią, tańczyły z misiami i wykonały zadanie specjalne- „papierowe miśki w sweterkach” oraz układały misiowe puzzle. Uczestnicy głośno zaśpiewali „Sto lat” i pojawił się ogromny, przepyszny misiowy tort. Dzieci bawiły się dobrze świętując ze swoimi pluszakami ale również uczyły się szacunku do zabawek i otrzymały dyplom przyjaciela pluszowego misia.  To była niezapomniana impreza!