Magiczna zabawa

W programie tegorocznych Dni Olsztynka nie zabrakło oferty naszej Biblioteki, która w tym roku świętuje 75-lecie. Przygotowaliśmy z tej okazji grę miejską pn. ”Czarodzieje w świecie Mugoli” na motywach cieszących się popularnością książek J. K. Rowling o Harrym Potterze.

To był magiczny dzień. W grze wzięło udział 6 zespołów w przebraniach nawiązujących do wyżej wymienionego tytułu. Uczestnicy uzbrojeni w magiczne różdżki i kociołek czarowali i wykonywali zadania na terenie miasta. Musieli odnaleźć ukryte przedmioty, m.in. w Salonie Wystawowym MBL, w „Karczmie na winie”, w fontannie, na lwie. By wykonać wszystkie zadania przemierzyli kilka kilometrów. Magicznymi umiejętnościami musieli wykazać się w parku miejskim, na boisku Orlik przy SP nr 2, na targowisku miejskim, przed zamkiem, na dworcu, na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny Skansen i przede wszystkim w naszej Bibliotece, tzn. bibliotece Hogwartu. Tutaj zresztą musieli wykonać finałowe zadanie, czyli zrobić eliksir z zebranych na punktach składnikach.

Nad przebiegiem gry czuwały czarownice z biblioteki – Alina, Wioletta, Kamila, Jola, Sławka oraz te zaprzyjaźnione – Sylwia i Dorota. Dziękujemy za gościnność instytucji, w których mieściły się nasze punkty oraz wszystkim za udział i świetną zabawę!

Więcej zdjęć na Facebook – Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku