Narodowe Czytanie w olsztyneckiej Wieży

Za nami 12 akcja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku na tarasie zabytkowej Wieży Ciśnień w Olsztynku odczytaliśmy wspólnie fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Do akcji włączyły się tradycyjnie szkoły z naszej gminy oraz panie z sekcji literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynku. Fragmenty powieści odczytali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, Szkoły Podstawowej nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie, Zespołu Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku, Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jana Pawła II w Olsztynku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z naszą biblioteką włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Szczególnie Paniom z UTW w Olsztynku, nauczycielom za przygotowanie uczniów, Pawłowi Pietrzak za fotografowanie wydarzenia oraz Urzędowi Miejskiemu w Olsztynku za udostępnienie terenu Wieży.

Więcej zdjęć na facebooku Biblioteki.