75 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku

Biblioteka miejska rozpoczęła swoją działalność 2 października 1948 roku. Od jej powstania minęło równo 75 lat. Z okazji Jubileuszu zorganizowaliśmy dla naszych czytelników spotkanie z Arturem Andrusem oraz oficjalną uroczystość dla zaproszonych gości.

Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. 13 października sala olsztyneckiego kina Grunwald wypełniła się po brzegi. Pan Artur oczarował nas wspaniałymi opowieściami i swoją osobowością. Przez spotkanie z naszym gościem przeprowadziła nas kreatorka kultury Monika Stępień.

Miesiąc później w Zajeździe Jagiełek uroczyście świętowaliśmy Jubileusz 75-lecia. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele olsztyneckich władz z Burmistrzem Olsztynka Robertem Waraksą na czele, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Justyna Lytvyn, dyrektorzy i kierownicy olsztyneckich szkół i instytucji oraz liczne grono zaprzyjaźnionych bibliotekarek. Wieczór uświetniły występy zespołu „Swojska Nutka” oraz solistki Magdaleny Wilk.

Drodzy Goście, nie sposób wyrazić słowami, jak bardzo cieszymy się, że mogliśmy z Wami uczcić ten wyjątkowy jubileusz. Dziękujemy Wam serdecznie za wszystkie życzenia, uściski i wspólne chwile spędzone na świętowaniu.

Z okazji tego wyjątkowego momentu, pragniemy z całego serca podziękować przede wszystkim Wam – Drodzy Czytelnicy i Użytkownicy Biblioteki, za Waszą nieocenioną obecność i wsparcie. Wasza pasja do czytania, ciekawość świata oraz zaangażowanie w korzystanie z naszej biblioteki sprawiają, że to miejsce staje się wyjątkowe i pełne życia.

Wszystkich zainteresowanych historią biblioteki zachęcamy do zapoznania się artykułem w biuletynie ALBO nr 6 (284) Grudzień 2023 r.