Wystawa prac Jadwigi Michalkiewicz

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy z cyklu Ludzie z pasją. Tym razem prezentujemy prace Pani Jadwigi Michalkiewicz.

Jadwiga Michalkiewicz urodziła się na Podlasiu w małej miejscowości, wychowała wśród pól, łąk i lasów.

Po przejściu na emeryturę odnalazła pasję w śpiewaniu i malowaniu. Od sześciu lat jest członkinią Koła Malarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, które prowadzi Bogusława Masłowiecka-Miotk.

Od 2019 r. należy do Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie.

Maluje głównie akwarelami i farbami olejnymi. Podejmuje różnorodne tematy. Jej malarstwo inspirowane jest wielkimi artystami takimi jak Gustav Klimt czy Leonardo da Vinci.

Brała udział w wystawach zbiorowych: w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, Dywitach, Galerii Sowa w Olsztynie, Bielsku-Białej, Mrągowie, Olsztynku oraz w Domu Polskim w Brukseli.

Jej obrazy zdobią ściany domów w Polsce, w Niemczech i Austrii.