„Egzotyczna Kanada”

Wykład pt. „Egzotyczna Kanada” prowadzony przez Panią dr Anetę Omelan rozpoczął się darmowym badaniem na specjalistycznym urządzeniu badającym skład ciała, którego u dietetyka można wykonać odpłatnie. Każdy z uczestników poddający się badaniu otrzymywał wydruk z jego wynikiem. Była to też świetna okazja do wymiany informacji oraz zadawania pytań dotyczących niedowagi i nadwagi, przemiany materii itp.

Po pierwszej części odbył się wykład połączony z pokazem slajdów z 2,5- tygodniowego pobytu prelegentki w tym kraju. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy relacji z osobistych obserwacji i przeżyć prelegentki, które dotyczły wielu dziedzin życia Kanadyjczyków. Wykład poszerzył naszą wiedzę o tym kraju, w tym – od strony społecznej (Indianie- First Nation), geograficznej,  przyrodniczej (parki narodowe) i topograficznej (Góry Skaliste), obyczajowej, architektonicznej itp.

Trzeci wykład Pani dr Anety Omelan znowu bardzo nam się spodobał i poprosiliśmy o następne.

Elżbieta Reszka-Wiśniewska