Sezon warsztatów wielkanocnych w pełni

Przedświąteczny okres w naszej bibliotece to tradycyjnie czas licznych warsztatów rękodzielniczych dla dzieci i dorosłych.

W połowie marca ruszyliśmy z warsztatami wielkanocnymi dla dzieci i uczniów z olsztyneckich szkół i przedszkoli. W oddziale dla dzieci zorganizowaliśmy 11 zajęć tematycznych, w których udział wzięło 211 uczestników. Na zajęciach skorzystaliśmy z teatrzyku Kamishibai, czyli zabawy z wykorzystaniem papierowych plansz, dzięki którym pobudzana jest wrażliwość odbiorcy. Dzieci wykonywały dekoracje stojące, papierowe pisanki, kartki świąteczne oraz zajączki wielkanocne z rurek po papierze. Organizacja tego typu zajęć dla dzieci sprawia, że najmłodsi chętniej i regularniej odwiedzają naszą bibliotekę.

16 marca w Zabytkowej Wieży Ciśnień zorganizowaliśmy warsztaty świąteczne dla naszych dorosłych czytelników. Stało się to już naszą tradycją, że 2 tygodnie przed Wielkanocą wykonujemy ozdoby i dekoracje. W tym roku z gałązek, suszonej trawy, bukszpanu oraz kolorowych kwiatów z krepiny, które uczestniczki wykonywały na warsztatach, powstały barwne palmy wielkanocne.

Nie zabrakło nas również na Olsztyneckim Jarmarku Wielkanocnym (24 marca). W tym roku nasza biblioteka przygotowała warsztaty robienia dekoracji i ozdób świątecznych w Zespole Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.

Wesołego Alleluja!