Nowa wystawa prac malarskich

Aktualnie ściany naszej biblioteki zdobi wystawa pt. „Świat koloru” autorstwa p. Lubomiry Wacławskiej z Pieniężna. Serdecznie zapraszamy!

„Jestem mieszkanką Pieniężna. Nie mam wykształcenia artystycznego. Zawodowo zajmowałam się organizacją wystaw, plenerów malarskich, prowadzeniem warsztatów artystycznych z dziedziny malarstwa oraz rękodzieła dla dzieci i dla dorosłych.

Swój pierwszy obraz namalowałam przez przypadek w wieku 50 lat. Z doświadczenia uważam, że w życiu nie ma jednak przypadków, coś dzieje się po coś. Obecnie jestem na emeryturze, i dzięki temu, zaczęłam poświęcać więcej czasu malowaniu.

Podziwiam malarstwo realistyczne. Inspiracją do tworzenia jest postrzegana rzeczywistość, cudowny świat natury oraz próba przeniesienia jej na płótno. Kocham kolory, praca z kolorem to wyrażanie emocji, uczuć i wewnętrznego „ja”. Maluję głównie w technice olejnej, próbuje również techniki akrylowej i akwareli.

Brałam udział w plenerach malarskich w Braniewie, Elblągu, Szczytnie, Rościszewie, Brzostkowisku, Ostródzie, Młynarach, Swietłogorsku i Petersburgu. Moje prace prezentowane były w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Moim ostatnim sukcesem była praca wystawiania w Watykanie w ramach wystawy Śladami Stanisława Hozjusza.

Dzięki malowaniu poznałam  cudownych ludzi,  nawiązałam przyjaźnie, mogę powiedzieć, że  stałam się innym – niż to życie narzucało – człowiekiem. Malowanie stało się moją pasją, jest dla mnie sposobem na wyciszenie, odpoczynkiem od trosk dnia codziennego, tak jak dobra książka, film. Wiem, że jeszcze wiele przed mną w dziedzinie malarstwa, ciągle się uczę i poszukuję nowych inspiracji i technik.”