„Cudowny chłopak”

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem omawialiśmy książkę pod tytułem „Cudowny chłopak” autorstwa R.J. Palacio. Książka bez dwóch zdań zasługuje na przeczytanie. I to nie tylko przez dzieci, ale także osoby dorosłe! W ocenie naszego dyskusyjnego klubu zasłużone 10/10 pkt. Polecamy zdecydowanie!

„Jej bohaterem jest August (wszyscy nazywają go zdrobniale Aggie), który ma dziesięć lat, ale nie uczęszczał od siódmego roku życia do szkoły tak jak inne dzieci”. Wszystko dlatego, że urodził się on z pewnego rodzaju anomalią genetyczną. W efekcie tego musiał przejść przez aż 27 operacji chirurgicznych twarzy. Pomimo wszystkich zabiegów, chłopiec wie doskonale o tym, że nigdy już nie będzie wyglądał „normalnie”.

Wzruszająca i emocjonalna książka  poruszająca  poważny problem wykluczenia i dyskryminacji w środowisku szkolnym. 

Twórczyni książki R.J. Palacio, właśc. Raquel Jaramillo jest autorką kilku powieści dla dzieci, w tym bestsellera „Cudowny chłopak” (2012), którego światowa sprzedaż przekroczyła 5 milionów egzemplarzy. Według amerykańskiego dziennika „The New York Times” wielu uznało tę pozycję za powieść, która zapoczątkowała światowy trend uczenia dzieci bycia życzliwym. Książka została zekranizowana pod tym samym tytułem (2017).

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content