Finisaż wystawy prac malarskich Jolanty Wojnicz.

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy  prac malarskich Jolanty Wojnicz. Spotkanie odbędzie się 9 lipca 2024 r. /wtorek/ o godz. 17:00 w wypożyczalni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku /ul. Ratusz 1/. Będzie to idealna okazja by poznać autorkę prac oraz porozmawiać o malarstwie.

Jolanta Wojnicz. Mieszkanka Stawigudy. Malowanie pociągało ją od zawsze, ale dopiero przejście na emeryturę pozwoliło na realizację tych zainteresowań. Zaczęła uczęszczać na zajęcia Koła Malarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, gdzie pod kierunkiem Bogusławy Masłowieckiej-Miotk nabyła podstawowe umiejętności i wiedzę malarską. Tworzy różnymi technikami, lecz przede wszystkim jest to akwarela i malarstwo akrylowe. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna. Szczególnie upodobała sobie naturę, kwiaty, ale nie stroni od architektury i innych tematów.

Jej prace można było oglądać na wielu wystawach zbiorowych.

Od 2017 r. należy do Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie. Chętnie uczestniczy w licznych plenerach. Uważa, że bezpośredni kontakt  z naturą jest najbardziej inspirujący w twórczości artystycznej, a kontakt z innymi malarzami pozwala na rozwój, wymianę poglądów i doświadczeń twórczych. Stale się rozwija poszukując nowych możliwości wypowiedzi artystycznej.