Gminne czytanie pod lipą

„Gminne Czytanie” to pierwsza odsłona akcji mającej na celu promowanie dzieł literatury polskiej i głośnego czytania wśród dzieci i młodzieży. W tym roku wydarzenie odbyło się 10 maja w centrum Olsztynka podczas Tygodnia Bibliotek (ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek). Celem naszego wydarzenia było promowanie książki, która odgrywa w życiu człowieka dużą rolę. To dzięki książce rozwijamy wyobraźnię, bezwiednie uczymy się ortografii,  dostarczamy sobie rozrywki, poznajemy nowe miejsca, wzbogacamy słownictwo i poprawiamy naszą emocjonalność.

„Gminne Czytanie” zorganizowane zostało przez MBP w Olsztynku przy współpracy: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich oraz Zespołu Szkół im. K.C. Mrongowiusza. Wydarzenie odbyło się w rynku miasta, gdzie w pięknej scenerii pod zieloną lipą rozpoczęliśmy głośne czytanie występem Pani Anny Luśnia zastępcy Burmistrza Olsztynka. W wydarzeniu wzięło udział 6 szkół (35 osób) z terenu naszej gminy (wyżej wymienione oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Waplewie, Szkoła Podstawowa im. Erwina Kruka w Elgnówku i Szkoła Podstawowa SPSK im. św. Jana Pawła II w Olsztynku). Każda placówka zaprezentowała się w sposób wyjątkowy, pokazując indywidualne podejście i pomysł na przedstawienie wybranego wcześniej tekstu literackiego. Mieliśmy również okazję wysłuchać przepięknej piosenki zaśpiewanej przez jedną z uczestniczek naszego czytania. „Gminne Czytanie” to wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek. 

Gratulujemy opiekunom tak zdolnych uczniów i dziękujemy za udział i zaangażowanie. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne edycje „Gminnego Czytania”.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content