Kolejna gra miejska za nami

Podczas Dni Olsztynka przeprowadziliśmy grę miejską pt. „Witajcie w naszej bajce” inspirowaną “Akademią Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Gra wstępnie zaplanowana na sobotę ze względu na niepewną pogodę przeniesiona została na niedzielę rano.

Uczestnicy gry przemieszczali się po terenie miasta i wykonywali magiczne zadania żeby dostać się do naszej Akademii. Organizując grę jak zwykle postawiliśmy na lokalną współpracę poczynając od lokalizacji punktów, przygotowania gadżetów, strojów, wsparcia osobowego do obsługi punktów a kończąc na nagrodach. O stroje opiekunów punktów zadbał Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Materiały i gadżety do gry wykonaliśmy sami, m.in. dzięki wsparciu sponsorów. Tutaj skorzystaliśmy też z uprzejmości właściciela sklepu z antykami p. Zbyszka Daszkiewicza i Kwiaciarni Kwiatowa Przystań Bartłomieja Gątarza. Punkty razem z nami obstawili p. Regina Kidawa z Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynku (tutaj na sobotę gotowa była również p. Elżbieta Redman) oraz Sylwia Deguć i Dorota Rogowska. Dzieci odwiedziły, m.in. boisko orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego, Salon Wystawowy Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku i Zabytkową Wieżę Ciśnień. Nie zabrakło miejsc nietypowych jak udostępniona prywatna posesja p. Jerzego Rogowskiego.

Tradycją naszych gier są pamiątkowe kubki dla wszystkich uczestników. Zamówienie realizują niezawodne Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku – polecamy! Wśród nagród znalazły się vouchery na pizzę ufundowane przez Pizzerię Accanto i vouchery na jagodzianki ufundowane przez Zakład Cukierniczy Jagodzianka Emilii Witowicz. Finansowe wsparcie Doradcy Podatkowego Ireny Kozioł i Urody Agaty Wilczek Kosmetyczka Olsztynek wykorzystaliśmy też na zakup słodyczy i voucherów do kina Grunwald w Olsztynku. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą grę, a w szczególności uczestnikom za udział i fajną zabawę. PS. my też się przy tym świetnie bawimy i już nie możemy się doczekać kolejnej gry, a pomysłów jest już kilka.