Kolejna Noc Bibliotek za nami

Młodzi czytelnicy zostali zaproszeni do naszego Bibliotecznego Kina, a dorośli na spotkanie autorskie z kobietą niezwykłą – Teresą Godlewską.

W oddziale dla dzieci oglądaliśmy film pt. „Mój brat ściga dinozaury”. „Opowieść o Giovannim, który uśmiecha się od ucha do ucha, uwielbia dinozaury, tańczy w miejscach publicznych i ma o jeden chromosom za dużo.”

W tym samym czasie w piwnicach zamkowych Zespołu Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku odbyło się spotkanie autorskie z Teresą Godlewską. Zapraszając na spotkanie, mówiliśmy, że Pani Teresa zaraża uśmiechem i energią. Jej biografia pt. „66 powodów do szczęścia” jest gotowym scenariuszem serialu sensacyjnego. Uczestnicy spotkania na pewno teraz mogą potwierdzić jak wyjątkową osobowość ma Pani Teresa. My  jesteśmy pod ogromnym wrażeniem naszego gościa i to nie tylko ze względu na to co zaprezentowała nam Pani Teresa  podczas spotkania, ale właśnie wyjątkowym podejściem do życia, energią i uśmiechem. Proszę sobie wyobrazić, że 93-latka sama przyjechała do Olsztynka pociągiem z Warszawy. Podczas podróży poznała małżeństwo, które oczarowane rozmową z Panią Teresą postanowiło zmienić plany i wysiąść w Olsztynku, żeby uczestniczyć w spotkaniu. Po ponad 2-godzinnym spotkaniu w piwnicach zamkowych, zostawiła torbę w wynajętym apartamencie i po godz. 20-tej… poszła na spacer po Olsztynku!