Koncert i teatr w bibliotece!

Jak co roku nasza biblioteka wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przy tej okazji wręczyliśmy także dyplomy i drobne upominki najlepszym czytelnikom 2021 roku.  

W Wypożyczalni dla Dorosłych były to: Zofia Zaręba (148 książek), Brygida Szelugowska (128 książek), Bogumiła Kidawa (127 książek). Najlepsi czytelnicy w Oddziale dla Dzieci to: Blanka Kluskiewicz (117 książek), Pola Badurek (95 książek ) i Ryszard Dudkiewicz (85 książek). Wszystkim naszym czytelnikom serdecznie gratulujemy.

Impreza rozpoczęła się od pokazu pierwszej pomocy. Prowadził go Stanisław Figielski, pracownik Urzędu Miejskiego zajmujący się zarządzaniem kryzysowym, przy współudziale ochotników OSP w Olsztynku, Marcina Lewandowskiego i Sebastiana Dzoć. Urząd Miasta zapewnił również maseczki ochronne, które były rozdawane uczestnikom spotkania. Mieliśmy także stanowisko pomiaru ciśnienia i cukru we krwi. W trakcie całej imprezy trwała loteria fantowa, która rozpoczęła się w bibliotece już w poniedziałek 24 stycznia. Później byliśmy uczestnikami akustycznego koncertu olsztyneckiego zespołu White Hag, którego wokalistką jest charyzmatyczna Kamila Kupiec, nasza koleżanka z Oddziału dla Dzieci. Ich występ dostarczył wszystkim wielu wspaniałych wrażeń i doznań muzycznych. Clou całej imprezy był teatr przy stoliku. Tym razem uczestnicy spotkania mogli wysłuchać tekstu sztuki „Ławeczka”, autorstwa Aleksandra Gelmana w wykonaniu Małgorzaty Rydzyńskiej i Grzegorza Gromka. W tym roku wprowadziliśmy też nową formę kwestowania, organizując rodzinne warsztaty plastyczne.  

Mamy się czym pochwalić ponieważ pobiliśmy zeszłoroczny rekord!!!! Łącznie zebraliśmy 1451,91 zł. Jest to naszym wspólnym ogromnym sukcesem, za co wszystkim uczestnikom i darczyńcom serdecznie dziękujemy. 

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content