Ratuj z sercem w bibliotece – 32 Finał WOŚP

Tradycyjnie, jak co roku, nasza Biblioteka wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Już od początku stycznia na ladzie bibliotecznej mieliśmy wystawioną stacjonarną puszkę WOŚP. W sobotę, 27 stycznia, zaprosiliśmy naszych czytelników do biblioteki.

Akcję rozpoczęliśmy od warsztatów rodzinnych w oddziale dla dzieci, gdzie uczestnicy wykonywali maski karnawałowe. Później w wypożyczalni dla dorosłych można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy, który zaprezentował nam pan Stanisław Figielski. O wszystkim, co powinniśmy wiedzieć w temacie krwiodawstwa opowiedział Piotr Ogonowski Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Elgnówku. W części artystycznej wystąpił niezawodny zespół Swojska Nutka. W międzyczasie na pielęgniarskim stanowisku pani Sylwii Deguć można było zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru.

Jednym z punktów programu było wręczenie nagród naszym najlepszym czytelnikom 2023 r., zarówno tym młodszym, jak i starszym. Najlepsi wśród dzieci byli: Jan Maraszek, Bartosz Droziński, Gabriel Zwoliński, Zuzanna Mackiewicz i Maja Gołębiewska. Wśród najlepszych czytelników w Wypożyczalni dla Dorosłych znaleźli się: Aneta Słodownik, Alina Zapadka i Jerzy Kozłowski.

Wszystkich uczestników spotkania zaprosiliśmy na kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek, za który można było odwdzięczyć się datkiem na WOŚP. Wypieki były dziełem pracowników biblioteki.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom i uczestnikom naszej WOŚP-owej akcji. Dzięki Waszym WIELKIM SERCOM udało nam się zebrać wspólnie 1 104,84 zł.

Tegoroczny cel akcji to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.  Motto zbiórki brzmi „Tu wszystko gra OK!”.