Ratuj z sercem w Bibliotece

„PRZEJRZYJ NA OCZY” to hasło 30 Finału WOŚP, z którym gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Tradycyjnie olsztynecka biblioteka włącza się w akcję.

Nasze działania w bibliotece rozpoczynamy w piątek rodzinnymi warsztatami plastycznymi – 28 stycznia, godz. 16.00, liczba miejsc ograniczona – zapisy w bibliotece.

Dobrą propozycją na rozgrzewkę przed wielkim Finałem jest też sobota (29 stycznia) pod hasłem Ratuj z sercem w Bibliotece. Startujemy o godz. 15:00 pokazem pierwszej pomocy. Nagrodzimy też tego dnia najlepszych czytelników 2021 roku. W międzyczasie będzie można wziąć udział w loterii, wypić kawę i zjeść pyszne domowe ciasto, po czym  (lub przed) obowiązkowo zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi. Kawa może jednak nie być potrzebna tego dnia, ponieważ ok. godz. 16:00 – coś czego jeszcze w naszej bibliotece nie było – koncert zespołu White Hag. Wśród muzyków, na wokalu, niektórym znana jako „pani z oddziału dla dzieci” – energiczna i charyzmatyczna Kamila Kupiec.

Na zakończenie, o godz. 18:00 zagramy książkowo. W ramach tzw. teatru przy stoliku „Ławeczkę” Aleksandra Gelmana zaprezentują aktorzy Małgorzata Rydzyńska i Grzegorz Gromek. Niestety ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy osoby zainteresowane udziałem w teatrze o wcześniejszy odbiór bezpłatnych biletów w bibliotece.

Przypominamy, że do 30 stycznia można wpłacać do stacjonarnej puszki WOŚP w wypożyczalni dla dorosłych (ul. Ratusz 1).