Reaktywacja dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki

Po dłuższej przerwie odbyło się pierwsze spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkaliśmy się w bibliotece SP nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku a książka, którą wzięliśmy na warsztat to „Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy’ego”- Ulfa Stark.

Na wstępie uczestnicy zapoznali się, przedstawili i wykonali zadanie integracyjne pt. „jakim jestem czytelnikiem”. Okazało się, że większość klubowiczów lubi czytać kilka książek jednocześnie i nie mają swojego ulubionego pisarza.

W dalszej części naszego spotkania rozmawialiśmy o wybranej przez nas książce – „Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy’ego, której autorem jest Ulf Stark. W rozmowie przybliżyliśmy sobie sylwetkę pisarza i wspomnieliśmy, że jest to pierwsza część trylogii opartej na jego własnych wspomnieniach. Trzeba przyznać, że literatura skandynawska bardzo spodobała się klubowiczom, a największe wrażenie zrobił pierwszy rozdział pt. „gołe baby”. Doceniliśmy  tę książkę za dowcip, kreatywne przezwiska dla bohaterów, zaskakującą historię o prawdziwym życiu oraz relacje międzyludzkie. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że skandynawską literaturę czytało się dobrze. W naszej klubowej ocenie od 1 do 10, jest to książka na wysokiej 8 pozycji.

„Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy’ego”- Ulfa Stark

Kiedy do klasy dołącza nowy kolega, życie Ulfa nabiera tempa. Percy od razu zwraca na siebie uwagę. Ma niewyparzony język, potrafi się bić, jest mistrzem w chodzeniu po równoważni i co najdziwniejsze, chce się przyjaźnić z Ulfem! Ulf z zazdrością podziwia wyczyny Percy’ego.

W końcu Percy zdradza mu swoją tajemnicę – jego siła tkwi w starych znoszonych tenisówkach, które ma na nogach. Na czym polega niezwykłość tenisówek, czy Ulfowi uda się je zdobyć i co z tego wyniknie?

Pierwsza część trylogii opartej na wspomnieniach Ulfa Starka z dzieciństwa spędzonego w dzielnicy Stureby na przedmieściach Sztokholmu. Autor doskonale przeplata humor z powagą, wywołując u czytelnika zarówno uśmiech, jak i wzruszenie.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content