Śladami Bernarda Newmana czyli „Rowerem przez II RP”

25 października w piwnicach zamkowych w Olsztynku odbyło się spotkanie z Olą i Danielem, podróżnikami którzy uwielbiają wyprawy długodystansowe. Wspólnie z licznie zgromadzoną publicznością wyruszyliśmy w podróż pt. „Wyprawa do kraju, który już nie istnieje. Rowerem przez II RP”.

Skąd pomysł na taka wyprawę?  Rowerzyści zostali zainspirowani reportażem Bernarda Newmana z 1934 roku i odwiedzali te same miejsca, co ich poprzednik. Z książką w ręku sprawdzali, jak zmieniła się Polska przez blisko sto lat. 

Jak sami mówili – „78 dni na rowerze i przejechane ponad 5 500 km, ale to nie liczby są najważniejsze” – najważniejsi byli ludzie, których para spotykała na swojej drodze i wydarzenia czasami mrożące krew w żyłach jak np. spotkanie z żubrami czy znaczące zmiany pogody.

Zdjęcia i cała historia o kaszubskiej tabace, noclegach na dziko, litewskim szoku oraz najpiękniejszych trasach rowerowych zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania.

Spotkanie to zapamiętamy na długo a gościom życzymy kolejnych niesamowitych wypraw, ciekawych miejsc oraz wspaniałych ludzi, którzy gdzieś tam daleko na nich czekają.

Wszystkich zainteresowanych działaniami „Loverowych” zachęcamy do odwiedzenia mediów społecznościowych https://www.facebook.com/loverowi oraz kanału YouTube https://www.youtube.com/c/Loverowi.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku za udostępnienie piwnic zamkowych oraz świetną współpracę.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content