Spotkanie z Marcinem Mellerem

W ramach obchodów 30-lecia gazety ALBO zorganizowaliśmy spotkanie z Marcinem Mellerem – polskim historykiem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Autorem wielu felietonów i artykułów prasowych, książek „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji (współautor z Anną Dziewit-Meller), „Między wariatami – Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawca arbuzów”, „Nietoperz i suszone cytryny”. Jak sam stwierdził, felieton można napisać o wszystkim. Czasami wystarczy jakieś niewinne wydarzenie, a czasami absurd codziennego życia.

W czerwcu tego roku pojawiła się na rynku księgarskim pierwsza powieść (sensacyjna) Pana Marcina. Jej akcja rozgrywa się w Polsce i w Afryce. I tutaj sam autor powiedział, że nie bez przyczyny bohater „Czerwonej ziemi” wyjeżdża do Ugandy. Jest to miejsce bardzo bliskie autorowi.

Podczas spotkania z widowni padały często salwy śmiechu. Nasz gość bardzo barwnie opowiadał o swojej pracy. Sypał również jak z rękawa wieloma anegdotami związanymi z różnymi wydarzeniami ze swojego życia.

Spotkanie przy pełnej sali kina Grunwald prowadziła Monika Stępień. Na miejscu można było kupić książki naszego gościa. Wielu uczestników wydarzenia skorzystało z tej okazji i po spotkaniu mieli możliwość uzyskania autografu oraz zamienienia paru zdań z autorem.   Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Po Godzinach oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynku. Sfinansowane zostało ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Olsztynek na lata 2022-2025 w ramach projektu „Trzeźwo myślę tu i teraz”.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content