Ubaw po pachy

Podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy tytuł „Dziennik cwaniaczka. Ubaw po pachy” – Kinney Jeff.

”Są wakacje i wszystkie dzieciaki szaleją na dworze. No, prawie wszystkie. Greg Heffley, jak wiecie, brzydzi się wysiłkiem, a słowo „sport” budzi jego przerażenie. Greg zupełnie inaczej wyobraża sobie najbliższe miesiące. Zamierza spędzić je w domu w towarzystwie gier komputerowych. Niestety, mama obmyśliła ekstremalny plan na lato. Wyobraża sobie, że wszyscy Heffleyowie będą spędzać czas na świeżym powietrzu i zacieśniać więzi rodzinne…

„Dziennik cwaniaczka”  seria, składająca się z 17 części pojawiła się w maju 2004 roku i od tej pory zyskał ponad 20 milionów czytelników.

Autor Jeff Kinney, mając dwadzieścia parę lat postanowił napisać książkę, która by przedstawiła w pigułce najśmieszniejsze rzeczy, jakie przytrafiły się w tym czasie jemu oraz jego rodzinie. Spędził około cztery lata, spisując wszystko, co spamiętał z tamtego okresu, a następne trzy – na tworzeniu historii. Początkowo wcale nie zamierzał jej prezentować w internecie, ale gdy pracował nad książką, pojawiła się okazja, aby przedstawić ją na stronie www.funbrain.com. „Dziennik cwaniaczka” pojawił się tam w maju 2004 roku i od tej pory zyskał ponad 20 milionów czytelników.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content