Wyjazd na spektakl pt. „Sztuka Kochania Polaków”

Zarząd UTW zaprasza do Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie w dniu 27 listopada na spektakl „Sztuka Kochania Polaków”.

Wyjazd jest dofinansowany z budżetu gminy.

Odpłatność uczestników 27 zł (bilet z Warmińsko-Mazurską Kartą Seniora).

Zapisy przyjmuje koleżanka Jadwiga Kowalewska – tel 607 840 382. Ilość miejsc ograniczona.

Wyjazd o godz. 18:00 z placu przy kiosku RUCH.

„Sztuka Kochania Polaków”

Autor: Michał Wybieralski

Czas trwania: 125min

reżyseria: Joanna Drozda

scenografia: Anna Maria Macugowska

kostiumy: Jola Łobacz

muzyka: Daniel Pigoński

asystent reżyserki: Kamil Rodek

inspicjentka, suflerka: Grażyna Czarkowska

realizator świateł: Jerzy Świtoń

realizator dźwięku: Błażej Szymański

Twórcy spektaklu chcą przypomnieć o rodakach, którzy odnosili sukcesy lub byli pionierami w sferze intymnej. Opowiedzą o tym z humorem i na serio, przywołując prawdziwe wydarzenia oraz postacie, które wywarły wpływ na naukę, kulturę i życie codzienne wielu ludzi na świecie.

Powszechnie wiadomo, że Polacy mogą być dumni z bohaterów narodowych, którzy walczyli na wielu frontach, z „Solidarności”, pięknej literatury, Skłodowskiej-Curie i drużyny siatkarzy… Ale czy wszyscy wiedzą, że Polacy mają też osiągnięcia w innej dziedzinie, chciałoby się powiedzieć, że podstawowej, wręcz niezbędnej do przetrwania – w sztuce kochania?

źródło: https://teatr.olsztyn.pl/sztuka-kochania-polakow