Wyniki konkursu fotograficznego „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Zgodnie z tematem tegorocznej akcji Narodowego Czytania zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny dotyczący „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Konkurs został ogłoszony pod koniec czerwca br. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii nawiązującej do „Ballad i romansów” A. Mickiewicza. W zgłoszeniu uczestnicy musieli uzasadnić, do którego utworu nawiązuje zdjęcie.

Wpłynęło dziewięć zgłoszeń konkursowych. Komisja wyłoniła laureatów, którzy otrzymali karty podarunkowe o łącznej wartości 600 zł. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło podczas akcji Narodowego Czytania w Zabytkowej Wieży Ciśnień w Olsztynku. W tym dniu uczestnicy spotkania mogli podziwiać wystawę prac konkursowych.

Wyniki:

I miejsce – Eryk Sieński („Świtezianka”. Cykl trzech zdjęć inspirowany jest balladą „Świtezianka”. Pierwsze zdjęcie ukazuje młodzieńca i jego kochankę. Na drugim widzimy wychodzącą z jeziora zjawę, która w kolejnym kadrze uwodzi go i sprowadza na niego zgubę.)

II miejsce – Bartłomiej Grzeszczak („Dusza zagubiona”. Fotografia przedstawia płaszcz i broń, którą główny bohater „Świtezianki” zostawił przed wejściem do wody i śmiercią. Na zdjęciu znajduje się również świeczka, która symbolizuje jego duszę.)

III miejsce – Karolina Stec („Tajemniczy Świteź”. Inspirowałam się Balladą pod tytułem „Świtezianka”. Zdjęcia przedstawiają nieszczęśliwą miłość, kończącą się tragedią.)

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content