Wystawa fotografii Wojciecha Całki

Z końcem marca zorganizowaliśmy w Czytelni Wypożyczalni dla Dorosłych wystawę fotograficzną Wojciecha Całki. Z pewnością nazwisko nie jest Państwu obce i zastanawiacie się skąd je znacie. Tak, jest to chirurg, który pracuje w olsztyneckiej przychodni.

Okazało się, że pan doktor ma również inne pasje oprócz swojej pracy zawodowej. Są to wędrówki połączone z fotografowaniem. Pan Wojciech jest autorem wielu pięknych zdjęć przyrodniczych, do obejrzenia których zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Autor wystawy – Wojciech Całka

Urodzony 08.10.1991. w Olsztynie.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.

Fotograficzną pasję odkryłem w sobie już ponad 10 lat. Powstała ona z połączenia zamiłowania do wypraw w teren, chęci zapisania i pokazania innym tego co zobaczyłem oraz zainteresowań przyrodniczych. Fotografię traktuję jako odskocznię od codzienności. Pozwala na chwilę zapomnieć o bieżących rzeczach, skupić się na czymś innym. Największą radość daje mi podchodzenie dzikiej zwierzyny, możliwość zobaczenia i uwiecznienia tego czego większość ludzi nie widzi lub widuje rzadko. Pozwala to odkryć i rozwinąć w sobie mocno stępiony przez codzienność instynkt dawnego łowcy, jednocześnie nie wyrządzając nikomu ani niczemu krzywdy. Zdecydowana większość moich zdjęć została zrobiona w miejscach ogólnodostępnych np. na terenie Lasów Państwowych.

Wszystkich zainteresowanych tematem fotografii przyrodniczej zapraszam do obejrzenia mojej galerii na instagramie (wojciechcalka) i dyskusji na facebooku.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content