Wystawa malarska „Łąki Mazur”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy z cyklu „Ludzie z pasją”. Tym razem prezentujemy prace malarskie Adama Wyżlic – malarza, grafika, fotografa i rysownika. Wystawa pt. „Łąki Mazur” dostępna jest w wypożyczalni i czytelni w godzinach otwarcia biblioteki.

Adam Wyżlic ur. 6.11.1972 r. w Ostródzie. Malarz, grafik, fotograf, rysownik.

Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna. Dyplom otrzymał w 2017 roku w pracowni fotografii u prof. Janusza Połoma za pracę pt: „BALD TRIP – ZŁA PODRÓŻ” oraz w pracowni malarstwa u dr Marzeny Huculak. Jest również absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych UWM w Olsztynie w pracowni projektowania komputerowego u prof. Piotra Obarka (Dyplom pt: „POLITYKA” 2015 r.).

Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace.  W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”.

Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie, Krakowie, Kwidzynie, Serocku, Ornecie, Kudowie Zdrój) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię.

Bierze udział w konkursach, m.in. w BWA w Olsztynie na plakat „Rok Feliksa Nowowiejskiego” (2016 r.), X Olsztyńskim Biennale Sztuki – o medal prezydenta Olsztyna (2017), VIII Konkursie Malarskim Triennale z Martwą Naturą BWA w Sieradzu, Przygodzickim Biennale sztuki RETROSPEKTYWA VOL2 (2019 r.), 14. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim (2019 r.) oraz w plenerach malarskich i fotograficznych. Zdobył, m.in. I nagrodę Manewry fotografii WMSF blur (2015 r.).

Jest członkiem grup artystycznych: ARESZT SZTUKI Stowarzyszenie artystyczne, Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR. Organizuje Wystawy: „KIEDYGRESY” Międzynarodowy Przegląd Sztuki Współczesnej, „Mała Forma” Przegląd sztuki współczesnej, „MPSW KWADRATUM” Międzynarodowy Przegląd Sztuki Nowoczesnej, „ORTEDUMIIHRAF” Przegląd Sztuki Współczesnej.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content