Wystawa prac malarskich Pani Stefanii Zdziechowskiej

Od 5 kwietnia zapraszamy wszystkich miłośników malarstwa do obejrzenia nowej wystawy w naszej bibliotece. Tym razem prezentujemy prace malarskie Pani Stefanii Zdziechowskiej ze Stawigudy.

Stefania Zdziechowska

Urodziła się na Warmii, gdzie przyroda zachwycała ją od dziecka. W małej wiosce przy rzece, życie wyznaczały cztery pory roku.

Po przejściu na emeryturę odnalazła pasję, dzięki której stała się szczęśliwsza. Od trzynastu lat jest członkiem Koła Malarskiego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, które prowadzi Bogusława Masłowiecka-Miotk. Od 2014 r. należy do Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora Sąsiedzi w Olsztynie. Maluje akrylami, przeważnie kwiaty i pejzaże.

Jej twórczość była prezentowana na licznych wystawach zbiorowych: w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, Dywitach, Galerii SOWA w Olsztynie, Barczewie, Bielsku-Białej, Mrągowie, Olsztynku, Ostródzie, w Domu Polskim w Brukseli i jednej indywidualnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Co roku oddaje swoje prace na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i cele charytatywne. Jej obrazy ozdabiają ściany domów w Niemczech, Litwie, Anglii, Francji i w warmińskich domach. Wszystko co robi daje jej wielką radość.

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content