Spotkanie autorskie z Teresą Godlewską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z niezwykłą kobietą – Teresą Godlewską. 93 latka zaraża uśmiechem i energią, a jej książka „66 powodów do szczęścia” jest gotowym scenariuszem na film. Spotkanie odbędzie się 11 października (piątek) o godz. 17:00 w piwnicach zamkowych Zespołu Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku.

Spotkanie z Wiolettą Sawicką

19 września odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką – autorką poczytnych i pełnych emocji powieści o tematyce obyczajowej i historycznej. Było to pierwsze spotkanie Pani Wioli z czytelnikami po wakacyjnej przerwie. Był to również dzień premiery czwartego tomu cyklu „Opowieść warmińska” pt. „Niebo z naszych stron”.

Wystawa prac Danuty Baran

Ściany naszej biblioteki zdobi nowa wystawa z cyklu „Ludzie z pasją”. Tym razem są to prace malarskie Pani Danuty Baran z Olsztynka. Zapraszamy!

Zakończenie wystawy Lubomiry Wacławskiej

Finisaż to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko celebruje zakończenie wystawy, ale także stwarza przestrzeń do głębszego zrozumienia prezentowanych prac i ich twórców. 12 września mieliśmy przyjemność spotkać się z p. Lubomirą Wacławską – autorką wystawy pt. „Świat koloru”.

„Kordian” Juliusza Słowackiego

Za nami kolejna odsłona Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku na tarasie zabytkowej Wieży Ciśnień w Olsztynku odczytaliśmy wspólnie fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

Plener malarski

Wrzesień to ulubiony miesiąc grupy plastycznej UTW  w Olsztynku. Po trzyletniej przerwie sześcioosobowa grupa miłośniczek malowania znów wybrała się do Maróza. Jak co roku seniorki wspierała dyrektorka Miejskiego Domu Kultury Pani Katarzyna Waluk.

Wrażenia z wycieczki do Krakowa

Przyjechaliśmy do Krakowa w słoneczne południe 9 września 2024 roku. Od razu po zakwaterowaniu w bardzo wygodnym hostelu i zjedzeniu obiadu ruszyliśmy melexami na zwiedzanie  Kazimierza podziwiając klimatyczne uliczki, zabytkowe synagogi i Bazylikę Na Skałce.

Kondolencje

Koleżance Lucynie Łukaszewicz wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci MAMY składają Zarząd i słuchacze UTW w Olsztynku.