Akcja edukacyjna „Od nasionka do książki”

Nasza biblioteka współpracując z Nadleśnictwem Olsztynek zaprosiła dzieci z trzecich klas Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku do udziały w projekcie pt. „Od nasionka do książki”. Jednym z punktów programu jest otwarty konkurs plastyczny pod tą samą nazwą.

7 kwietnia udaliśmy się do Leśniczówki Maróz. Nasze spotkanie poświęcone było konkretnemu zagadnieniu z edukacji leśnej – poznaliśmy kolejne etapy życia lasu od tytułowego nasionka po gospodarcze wykorzystanie drewna. Uczniowie dowiedzieli się o sposobach pozyskiwania nasion oraz fazach rozwoju drzew. Stworzyliśmy plansze edukacyjne dotyczące odpowiedniego korzystania z dobrodziejstw lasu. Pani Iwona zaprezentowała pokaz tworzenia papieru czerpanego, z którego uczniowie wykonali własną książkę pt. „Od nasionka do książki”. Dzieci miały również okazję zapisać ciekawostki dotyczące książek i drzew na papierze z wysuszonej kory brzozowej.

Na koniec posililiśmy się kiełbaskami z ogniska. Nasza wycieczka poza swoją wartością edukacyjną stworzyła niepowtarzalną okazję do poznania nowego miejsca oraz odpoczynku w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Więcej informacji o konkursie

2021 © Copyright by MBP Olsztynek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content