Wykład pt. „Świat Mikołaja Kopernika”

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na wykład prof. Stanisława Achremczyka pt. „Świat Mikołaja Kopernika”, który odbędzie się 31 maja 2023 roku o godz. 10:00 w kinie „Grunwald” w Olsztynku.

Poranek literacki „I żeby czyjaś dusza mogła się rozwiośnić”

19 maja uczestniczyliśmy w poranku literackim pod hasłem „I żeby czyjaś dusza mogła się rozwiośnić”. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy olsztyneckich sympatyków poezji odbyło się w Dziennym Domu Senior + przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku.

Tydzień Bibliotek 2023

W tym roku obchody Tygodnia Bibliotek przypadały na okres od 8 do 15 maja. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku przygotowała dla swoich czytelników masę wydarzeń i warsztatów mających na celu promowanie czytelnictwa i spędzenie czasu wolnego w bibliotece.